کتابخانه امام خمینی یزد

مطالعه کتاب مطالعه زندگی

کتابخانه امام خمینی یزد

مطالعه کتاب مطالعه زندگی

نویسندگان

۹۳ مطلب توسط «لیدا عنایتی» ثبت شده است

معرفی کتاب کفش های سرگردان

لیدا عنایتی | سه شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۶ ق.ظ

         کتابی که این ماه میخواهم برای شما  معرفی کنم خاطرات یک پرستار آبادانی است که از سالهای نخستین جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در شهرهای آبادان ،خرمشهر ،بهبهان ، تهران و دزفول مشغول به خدمت بوده است .بخش اعظم خاطرات نویسنده به بمباران دزفول ،مجروحان شهر و رزمندگان اختصاص دارد 

 

این کتاب از اثرگذارترین کتب دفاع مقدس به شمار می رود چون با حسی کاملا زنانه و لطیف به مسئله جنگ نگاه کرده است .نویسنده وقایع  را با همان گویش محلی و بومی برای ما شرح می دهد و این خود باعث صمیمیت می شود و از طرفی با توجه به داشتن اطلاعات و تجربیات پزشکی برتمام موقعیت های اطراف اشراف داشته و از نزدیک آنها را لمس نموده و با همان حس به خواننده منتقل می کند .

 .این کتاب با توجه به داشتن دو وجه خاطره و داستان و صمیمیت در نگارش و ارتباط با شخصیت های داستان اثری عینی و ملموس از کار در آمده است . شما کتاب دوستان عزیز را به خواندن این کتاب دعوت می کنم .

 

                                                                                          

  

  • لیدا عنایتی

معرفی کتاب مردی بالای صلیب

لیدا عنایتی | دوشنبه, ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۲۹ ق.ظ

رمانی که می خواهم برای شما معرفی کنم اثری است از نویسنده ی بزرگ فنلاندی  میکا والتاری بد نیست کمی از این نویسنده بدانیم :

میکا والتاری درشهر هلسینگی در یک خانواده متوسط به دنبا آمد ودر دانشگاه هلسینگی در رشته فلسفه تحصیل کرد . پس از آن به فرانسه رفت و در مطبوعات فرانسه مشغول به کار شد و بیشتر وقت خود را صرف نوشتن رمان های تاریخی نمود .آثار او خیلی زودمورد توجه قرارگرفت و به زبانهای مختلف ترجمه شد.

از آثاراو می توان : میکائیل پزشک سلطان سلیم - فرشته سیاه مارکوی رومی - اتروسکان - سرنگونی قسطنتیه - راز مملکت - مینوتوس همپرس(مشاور)نرون -سینوهه می توان نام برد.

و اما کتاب مردی بالای صلیب : وقایع تاریخی دوران رسالت عیسی مسیح در سرزمین فلسطین را روایت می کند .والتاری کوشیده است با ارائه شواهد معتبرتاریخی براساس سخنان حواریون و متون اناجیل تصویری روشن از زندگی عیسی مسیح در قالب داستانی زیبا و با زبانی ساده برای ما ترسیم نماید .

روایتگر داستان جوانی است رومی که به تابعیت سنت مذهبی رومیان به پرستش خدایان ساختگی اعتقاد داشته ،تحت تاثیر مظلومیت و بی گناهی عیسی و برخورد شجاعانه با مرگ ، نور الهی بر دلش  می تابد و شیفته حقیقت رسالت حضرت عیسی می شود بنا براین تصمیم می گیرد برای کشف رموز رسالت وی دست به تلاش گسترده ای بزند .

  برای دانستن نتیجه ی تلاش این جوان شما را به خواندن این کتاب دعوت می کنم راه یافتن کتاب دور نیست کتابخانه امام خمینی

منتظر شماست .

  • لیدا عنایتی

خبر -خبر

لیدا عنایتی | دوشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۱۰ ب.ظ

نهاد کتابخانه ها در نظردارد به مناسبت ایام مبارک ماه رمضان ،جرایم دیرکردی اعضای کتابخانه ها را که نسبت به بازگرداندن منابع دردست امانت خود اقدامی نکرده اند ازروز27 اردیبهشت لغایت 24 خرداد به شرط بازگرداندن کامل منابع مورد بخشودگی قراردهد.

مولی امیرالمومنین علیه السلام فرمودند:

برترین درجات ابمان یک انسان ،امانت داری و امین بودن اوست .

 

  • لیدا عنایتی

                    

  • لیدا عنایتی

معرفی کتاب قلعه حیوانات

لیدا عنایتی | سه شنبه, ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۸ ب.ظ

 کتابی که می خواهم براتون معرفی کنم کتابی است با نام قلعه  حیوانات نوشته ی جورج اورول ترجمه مهنوش جواهری که توسط انتشارات عارف چاپ شده است .

این کتاب برخلاف حجم کمش کتاب پر محتوا و معناداریست ونویسنده از نمادهای مختلف به شیوه ای زیبا و ملموس و بطور غیر مستقیم به شرایط حاکم بر شوروی سابق اشاره می کند ولی چیزی که خیلی مرا جذب این کتاب کرده، این است که  نمونه هایی از اینچنین حکومت ها و رهبران سیاسی را دنیا ی کنونی می توان یافت .

و اما داستان از چه قراره :اینچنین است که حیوانات یک  مزرعه از ظلم و ستم مزرعه دار خود به ستوه آمده اند بنا به توصیه ی یکی از حیوانات با اتحاد و همبستگی دست به شورش می زنندو مزرعه دار را از مزرعه بیرون می کنند حیوانات قوی تر پست های حساس و کلیدی را در دست می گیرند و یک قانون برای خودشون وضع می کنند و هم قسم می شوند به این قوانین پایبند باشند درابتدا همه چیز به خوبی و خوشی پیش می رود ولی حب جاه و مقام و ثروت اندوزی آنها را از اصل و هدف انقلابشان دور می کند و همین مسئله زمینه تفرقه و نفاق را فراهم می کند و ادامه ی ماجرا .... که بهتره خودتون بخوانید.

شما کتاب دوستان عزیز را به خواندن این کتاب جالب توصیه می کنم برای خواندنش راه دوری نباید برید کتابخانه ی ما در خدمت شماست .

 

  • لیدا عنایتی

کتابخوان اردیبهشت ماه

لیدا عنایتی | سه شنبه, ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰ ق.ظ

دوستان و همراهان گرامی

امسال همچون سالهای گذشته چهارعنوان از کتابهای تازه منتشر شده ، برای اقشار مختلف و در موضوعات متنوع، خدمت شما معرفی می گردد.شما علاقمندان می توانید با مراجعه به کتابخانه ، کتابهای معرفی شده را دریافت و  در طرح کتابخوانی هرماه ما شرکت نمایید.     

                                                                                                 

  • لیدا عنایتی

اطلاعیه

لیدا عنایتی | دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۱۹ ق.ظ

یک خبر خوب برای اعضای کتابخانه

به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی از روز چهارشنبه مورخ17/12/1396 تا پایان سال 96 جریمه های دیرکرد اعضای کتابخانه بخشیده خواهد شد. خواهشمندیم نسبت به بازگشت کتابهای دیرکردی خود سریعا اقدام فرمایید . با تشکر

  • لیدا عنایتی

فرار شاه

لیدا عنایتی | سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۰۶ ق.ظ

  • لیدا عنایتی

یلدا با طعم کتاب

لیدا عنایتی | چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۰۱ ق.ظ

اگر میخواهید از شب یلدا و جشن های آتش بیشتر بدانید بهتر است کتاب جشن های آتش نوشته هاشم رضی را بخوانید.

در این کتاب جشن مهرگان ، چله ، شب یلدا، جشن سده ، پنجه، چهارشنبه سوری توضیح داده شده است.ما که یلدا را گرامی می داریم چه چیزی از این شب می دانیم؟

  • لیدا عنایتی

میلاد

لیدا عنایتی | سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۵۲ ق.ظ

  • لیدا عنایتی