کتابخانه امام خمینی یزد

مطالعه کتاب مطالعه زندگی

کتابخانه امام خمینی یزد

مطالعه کتاب مطالعه زندگی

نویسندگان

۵ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

کتابخوان ماه

لیدا عنایتی | سه شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۳۷ ق.ظ

کتاب ویژه طرح کتاب‌خوان ماه شهریور معرفی شد

کتاب خوان ماه

چهار کتاب «پوتین‌های مریم» خاطرات مریم امجدی، «آسمان چهارم» رمانی درباره غدیر خم، رمان نوجوان «لالایی برای دختر مرده» و «تاریخ مستطاب آمریکا» در قالب طرح کتاب‌خوان ماه شهریور ۱۳۹۶ برای استفاده تمامی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، چهار کتاب‌ «پوتین‌های مریم» خاطرات مریم امجدی نوشته فریبا طالش‌پور، «آسمان چهارم» رمانی درباره غدیر خم نوشته فریبا کلهر، رمان نوجوان «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی و «تاریخ مستطاب آمریکا» نوشته دکتر محمدصادق کوشکی برای طرح کتاب‌خوان ویژه شهریور ۱۳۹۶ از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور معرفی شدند

  • لیدا عنایتی

نقد یک کتاب

لیدا عنایتی | دوشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۲۸ ق.ظ

نقد کتاب بیشعوری

امروز تصمیم گرفتم به نقد کتابی بپردازم که این روزها خیلی گل کرده. یکی از مراجعین کتاب را به کتابخانه اهدا کرده بود- ضمن این توضیح که  کتاب را زیاد دم دست نگذراید! کتاب را گذاشت و رفت. نمی دانستم منظورش از اینکه کتاب را دم دست نگذارید چه بود؟!!

کنجکاو شدم و تصمیم گرفتم کتاب را مطالعه کنم...

"بیشعوری" در میان علاقمندان کتاب گل کرده‌است. گل کردنی که شاید بخش عمده‌ای از آن حاصل تبلیغات هوشمندانه و غرض‌ورزانه دشمنان فرهنگ ایرانی اسلامی وبی اطلاعی علاقمندان به فرهنگ و هنر کشور است و بخشی به‌واسطه بی اطلاعی اهالی رسانه از محتوای کتاب.

تبلیغ بدون اطلاع و بی خوانش کتابی که حتی مجوز نشرش محل تردید است این روزها حتی در بعضی رسانه‌های رسمی و غیررسمی هم راه پیداکرده است و کتاب بی هیچ مشکلی به سادگی در حال رفتن به خانه‌های مردم و ترویج سبک زندگی غربی برای خانواده‌ها در میان عامه مردم است. در کتاب "بیشعوری" موارد روانشناختی خوب و درستی هم مطرح شده‌است که طبعا برای داشتن یک زندگی بهتر می‌تواند به مخاطبش کمک کند؛ اما این موارد با توجه به  وضعیت اجتماعی زادگاه نویسنده خارجی آورده شده و نکات و ظرایف اخلاقی و اسلامی مربوط به کشور ما در آن لحاظ نشده است. کتابی که در صورت متناسب کردن آن با فرهنگ و اخلاق جامعه ما می‌توانست از مفیدترین کتاب‌ها برای خانواده‌ها باشد. به نظر من اگر در ترجمه کتاب مقداری سلیقه به خرج داده می شد می توانست کتاب خوب و تاثیر گذاری باشد. به هر حال کتاب است دیگر و به هر حال خواندنی. خواننده باید هوشیار باشد.آرام

  • لیدا عنایتی

عید غدیر خم مبارک

لیدا عنایتی | شنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۰۴ ق.ظ

  • لیدا عنایتی

معرفی کتاب

لیدا عنایتی | جمعه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۸:۳۹ ق.ظ

کتاب حاضر حاوی شرح، نقد و تفسیری است بر کتاب «الغدیر فی الکتاب و السنه و الادب» نوشته «عبدالحسین امینی»، که طی آن حادثه غدیر و تعریف آن از دیدگاه شیعه و سنی به تفصیل بیان شده است. شما را به خواندن این کتاب دعوت می کنم.

هم اکنون این کتاب در کتابخانه موجود است.

مولف: محمدرضا حکیمی

ویراستار: سمیه ترکاشوند
نویسنده مقدمه کتاب: حسین انصاری
ناشر کتاب : دلیل ما

سال نشر: 1392
تعداد صفحات: 120

  • لیدا عنایتی

روز ازدواج

لیدا عنایتی | چهارشنبه, ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۰۱ ب.ظ

  • لیدا عنایتی